lek. Katarzyna Aleksandrowicz

Neurochirurg

Wykształcenie

Jestem absolwentką kierunku lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończyłam studia z wyróżnieniem, z oceną bardzo dobrą. W trakcie studiów byłam rokrocznie stypendystką stypendium Rektora dla najlepszych i wyróżniających się w nauce studentów. W zawodzie lekarza pracuję nieprzerwanie od roku 2016 roku. Staż podyplomowy odbywałam w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Lekarski Egzamin Końcowy zdałam, uzyskując jeden z najwyższych wyników w kraju, co umożliwiło mi rozpoczęcie rezydentury z neurochirurgii.

Doświadczenie

Przez 5 lat pracowałam na Oddziale Neurochirurgii Szpitala im. M. Kopernika w Gdańsku, łącząc pracę na Oddziale z pracą w przyszpitalnej Poradni Neurochirurgicznej przy ul. Powstańców Warszawskich 1/2. Obecnie pracuję w Klinice Neurochirurgii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego (UCK) w Gdańsku oraz na Oddziale Neurochirurgii Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu.

Zajmuję się również szeroko pojętym leczeniem bólu ostrego i przewlekłego. W obszarze moich szczególnych zainteresowań znajdują się zabiegi małoinwazyjne, leczenie bólu i zabiegi endoskopowe. Wykonuję zabiegi małoinwazyjne, tj. blokady, zabiegi Discogel i nukleoplastyki kręgosłupa, kwas hialuronowy, komórki macierzyste, osocze bogatopłytkowe, termolezja, kriolezja, zabiegi wertebroplastyki i przezskórną implantację elektrod SCS (rdzeniowego stymulatora przeciwbólowego). Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów (PTNCh) oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa (PTChK). Jestem współautorką licznych publikacji i doniesień zjazdowych.

Osiągnięcia

Nieustannie poszerzam swoje kwalifikacje w ramach licznych kursów, szkoleń i konferencji, m.in.:

  • Polska Szkoła Chirurgii Kręgosłupa oraz Forum Chirurgów Kręgosłupa (2018, 2019, 2021, Świeradów-Zdrój, Polska).
  • Polish Spine Trauma Experts’ Meeting: Vertebral Compression Fractures (2018, Gdańsk, Polska).
  • Certyfikat ukończenia szkolenia z zakresu implantacji protezy pierścienia włóknistego Barricaid (2018, Gdańsk, Polska).
  • Endoscopic treatment of pathologies of the ventricular system (2018, Wrocław, Polska).
  • Pre-Course „Innovative spondylo-implantologic methods in Poland and in the World” (2018, Zielona Góra, Polska).
  • Kręgozmyk – diagnozowanie, prognozowanie i leczenie – VIII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Oddziału Północnego Polskiego Towarzystwa Chirurgów Kręgosłupa (2019, Kołobrzeg, Polska).
  •  

Leczone choroby

  • Kręgozmyk

Umów wizytę

Jeśli chcesz umówić wizytę skorzystaj z wygodnej i szybkiej rejestracji online.

Strefa Pacjenta

Dlaczego warto wybrać Klinikę Trójmiasto?

Scroll to Top